Izvēlne Aizvērt

Salaca – plenērā “”Upes krāces”

Pirmajā septembrī sadarbības projekta ietvaros notika nodarbība – plenērs “Upes krāces”. Kur  biedrība “Jūrkante”  kopā ar partnerību “Brasla” un “No Salacas līdz jūrai” organizētāja foto plenēra nodarbību dabā. Pie vecās Mērnieku skolas tikās vairāk ka 35 foto mīļu, profesionāļu un entuziastu.  Sākam ar lekciju mākslinieka Imanta Klīdzēja vadībā, uzklausījām viņa ieteikumus, ko un kā labāk nofotografēt uz Salacas vai pie Salacas, lai veidojot foto albūmu, tajā varam iekļaut labākās un interesantākās bildes.

Salaca protams ir Latvijas pērle un skaita visus laikos, bet ieraudzīt un tvert  mirkli, tā jau ir māksla. Imants uzver, ka foto māksliniekam ir jāredz darbība nākotnē, jo tikai tā rodas tie skaistākie skati. Ir patīkami, ka interese par šiem semināriem nemazinās, kaut gan tās ir brīvdienas, cilvēki ierodas gan uz lekcijām, gan ari kā šoreiz – gatavi piedzīvojumiem, zinot, ka nebūs viegli, jo upē ūdens līmenis ir ļoti zems. Bet ari tā ir vērtība, ko ar šie piedzīvotie foto mirkļi būs atstāti vēsturei.

Paldies Ilzei Saklaurei, ( Lāču laivas ),   kas iedrošināja mūs – jūs varēsiet nobraukt šo garo posmu, nedaudz vairāk par 20 kilometriem pa “pa bruģi” , tā upi raksturoja viens no fotogrāfiem. Krāces, zāles un akmeņi. Bet cik skaisti tas tomēr bija. Uz tikšanos jau septembra beigās Alojas novada Ungurpilī.

Vairāk lai runā bildes. Šoreiz dažas, bet būs gan iestādē, gan noslēgumā foto albums. 

Iesakām izlasīt