Izvēlne Aizvērt

Nometne “Zutiņš” noslēgusies

No 27. augusta līdz 29 augustam viesu namā Vecmuiža notika pasākums  “Ēdīsim Latvijas zivis”  biedrības “Jūrkante”  organizētā nometne “Zutiņš”, ko finansē EJZF sadarbībā ar piekrastes vietējām rīcības grupām .

Pasākumā piedalījās skolēni no biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”, Partnerība “Laukiem un jūrai” un biedrība “Jūrkante”. Kopā bijām 51 , tai skaitā skolēni 46 un bija super jauki. Tīrījām piekrastes zvejnieka nozvejās zivis, kūpinājām un ēdām.

Paldies zvejnieku saimniecības REŅGA īpašniekam Aldim Priedem , kā ari biedrības Tūjaskrasts vadītājam Ingusam Kostantam. Mums bija zivis, skolēni paši tās tīrīja un ar Ingusa palīdzību žāvēja un protams ari gardu muti apēda. Kurš teica, ka jaunieši neēd zivis. Ari otrā dienā viesojamies vairākās zvejnieku saimniecībās. Bijām un iepazināmies ar nēģu zveju Salacā pie Aleksandra Rozenšteina, kā ari pie Svētupes, kur kopā ar Inese un Nokolaju Kolušķinu grillejam tikko ķertus nēģus. Daudziem tā bija pirmā reize. Un ja vel nēģis dzīvs un kustās. Gatavojam zivju zupu un ja pašu gatavots, tad ari labi garšo. Pabijām pie piekrastes zvejniekiem Vējavās. Paldies par iespēju redzēt vēžus, par stāstījumu, ka agrāk gāja jūrā, par iespēju redzēt senos zvejas rīkus, un skatīt jau kultūras mantojumu, veco zvejnieku tīklu šķūni.  Par cik bijām daudz. Šoreiz airējam paši, bet diemžēl pa dīķi, jo lai visi izbrauktu jūrā, būtu nepieciešamas savas 5-6 stundas, jo mazajā zvejnieku laiviņā vairāk par trim neiesēdināsi.

Daudz sportojam un nedaudz ari atputamies. Tā paskrēja trīs dienas nometnes Zutiņš bērniem.

Un tā ari paskrien vasara, jau 3. septembrī uz skolu. Bet Jūrkantes bērniem vel šoruden būs viens pasākums, kur vēlreiz mēģināsim gatavot zivju zupu un grillēt nēģus.

Dzintra Eizenberga 

Iesakām izlasīt