pirmdiena, 19. 08, 2019
Biedrība Jūrkante
Smilšu iela – 9, Salacgrīva, Salacgrīvas novads, LV4033, Latvija

Logo +371 29427095,
Logo dzintra@jurkante.lv
 
Jaunumi

Vizīte Lietuvā
16.04.2013


No 14. līdz 16. martam Jūrkantes delegācija apmeklēja Projekta "Senie amati mūsdienās" partnerus Lietuvā, Švenčionys rajonā un ciemojās "Kazimira festivālā".
Uz Lietuvu braucām kopā ar Cēsu Rajona Lauku Partnerības grupu, kas arī ir projekta partneri.
Pirmajā dienā tikām iepazīstināti ar bijušo ciemata skolu, kurā šobrīd mitinās vietējā sieviešu biedrība, kā arī tiek veidota amatu māja, kurā interesentiem tiek rādītas un mācītas dažādas amatniecības prakses. Iepazināmies ar aušanas tradīcijām, mums stāstīja par velteņu izgatavošanas tradīcijām, kā arī paši iemēģinajām savu roku filcēšanā. Devāmies ekskursijā uz vilnas kārstuvi, kurā joprojām darbojas pirmskara laika kāršanas agregāts.
Otrajā dienā iepazinām tradicionālo zvejošanas metodi, un praktiski iepazinām vietējās pīšanas un virvju vīšanas tradīcijas. Vakara nodarbībās zāļu vīrs un zāļu sieva stāstīja par ārstniecības augu vākšanu un lietošanu.
Trešajā dienā apmeklējām Kazimira festivālu, kurā godā tiek celti vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumi, rīkots tirgus un uzvesti priekšnesumi, par godu pavasara atnākšanai. Festivāla ietvaros tika rīkota arī konference par amatniecības saglabāšanas un popularizēšanas jautājumiem.

 

Raksts vietējā avīzē par mūsu vizīti - Švenčionys Krastas /.pdf
      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv