pirmdiena, 19. 08, 2019
Biedrība Jūrkante
Smilšu iela – 9, Salacgrīva, Salacgrīvas novads, LV4033, Latvija

Logo +371 29427095,
Logo dzintra@jurkante.lv
 
Atskaites un projekti
18682

Zvejas laivas Tūjā visiem
26.10.2011


Pateicoties sadarbībai ar VRG biedrību „Jūrkante” un saņemot atbalstu no Eiropas zivsaimniecības Fonda (EZF), biedrība „Tūjaskrasts” ir realizējusi 2011.gada sākumā iesākto projektu „Pamatlīdzekļu iegāde zvejas laivu stacijas izveidei”. Par piešķirtajiem līdzekļiem iegādāts inventārs zvejas laivu nomas stacijas ierīkošanai Tūjā. Projekta mērķis ir izveidot zvejas laivu staciju un piesaistīt tūristus un iedzīvotājus Tūjas ciema biedrības "Tūjaskrasts" aktivitātēm, kas saistītas ar zvejniecību.

Projekta ietvaros izveidota zvejas laivu nomas stacija Tūjas ciema atpūtas zonā „Krimalnieki”. Biedrība ir iegādājusies trīs „C” klases zvejas laivas ar aprīkojumu – airiem, enkuriem un glābšanas vestēm. Laivu nomas stacijā zvejas laivas varēs iznomāt visi interesenti. Par svarīgāko biedrība uzskata vietējo iedzīvotāju atbalstīšanu aktivitātēs, kas saistās ar zvejniecību, un piedāvā sadarbību visām novada zvejnieku saimniecībām. Otra iecere ir atbalstīt jauniešu interesi par zvejniecību, kā arī par sportiskās aktivitātes uz jūras.

Ikdienā stacijas laivas būs pieejamas visiem Tūjas iedzīvotājiem un viesiem. Saprotams, ka lielākās aktivitātes plānojas vasaras sezonas laikā, tomēr biedrības biedri norāda uz pakalpojumu pieejamību visa gada garumā, un aicina interesentus tuvāk iepazīties ar situāciju biedrības mājas lapā www.tujaskrasts.lv un sazināties ar biedrības atbildīgajiem biedriem. Šobrīd „Tūjaskrasts” biedrības biedri jauniegādātās laivas izmanto īpaši aizsargājamo jūras teritoriju novērošanai. Šāda veidā biedrības biedri ar savu klātbūtni cenšas traucēt maluzvejniekiem zvejas lieguma laikā un informēt Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vecāko valsts vides inspektoru Guntaru Viļļu par konstatētajiem pārkāpumiem jūrā.

Nākotnē biedrība „Tūjaskrasts” veidos sadarbību ar Salacgrīvas Tūrisma informācijas centru savu aktivitāšu popularizēšanā. Tāpat uzsākta sadarbība ar Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta atbalsta biedrību. Šī sadarbība vairāk attiecas uz iesākto projektu par gājēju un velosipēdistu maršruta izveidi Salacgrīvas novadā, bet nākotnē tiks veicinātas arī citas aktivitātes. Ingus Konstants, viens no biedrības „Tūjaskrasts” valdes locekļiem stāsta „Laivu stacija Tūjā darbosies vasaras sezonā. Tagad, nesezonā, nav nepieciešams sēdēt laivām klāt un dežūrēt. Katrs interesents var arī tagad mūs atrast www.tujaskrasts.lv  vai zvanot pa tālruni 29403119. Zvaniet droši! Laivas ir nopirktas jūsu vajadzībām!”

Andris Strods


Ielādēju


      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv